az ecet alkalmazása a háztartásban

2012 október 30. | Szerző:

Az ecet használata különösen fontos akkor, ha kicsi van a háznál, vagy csak óvni szeretnénk környezetünket. Sokoldalúan felhasználható:

higítatlan ecettel töröljük át a fürdőszoba nedves sarkait, 1/2 ecet, 1/2 víz és kis illóolaj, mondjuk citrom összerázásával, egy szórófejes flakonba töltve az ablakra, tükörre spriccelve kitűnő ablakmosó

.Mosogatásnál is alkalmazható ez a keverék, de a mosógép öblítő tartályába töltve is használható.

Felmosásnál is tudjuk alkalmazni. Fertőtlenít, megszünteti a penészedést és ártalmatlan.

Címkék:

most érik a kökény!

2012 október 26. | Szerző:

Kökény termés A kökény C-vitamin forrás, hatékony szív- és érrendszer gyógyító, szervezet tisztító és gazdag elagsavban. A kökény egy tövises cserje, mely minden felé megterem, szép, fehér tavaszi virágait és hamvas kék őszi termését mindenki ismeri. A kökény virágjából enyhe hashajtó hatású és vizelést előmozdító teát tudunk készíteni, melynek hatóanyaga az amygdalin és bizonyos cseranyagok. A kökény gyümölcse frissen élvezetes jó hatású a gyümölcslé kivonatokba, nagyszerű összehúzó és dugító hatásokkal bír. A kökényt savanykás íze miatt szeretjük. A kökény gyümölcsöt akkor gyűjtjük be amikor a dér már megcsípte picit, mert ekkorra a kökény velője megpuhul és fanyarságából veszít valamennyit, íze picit édeskéssé válik. A kökény a gyógyászatban a szív- és érrendszeri betegségek kezelésére ajánlják, és használták már az ókorban is. A kökény fanyar termése anyagcsere fokozó és zsírcsökkentő hatása révén enyhe fogyasztó, vesetisztítóként és vizelethajtó hatásokkal rendelkezik. A kökény bogyóinak jelentős a C-vitamin tartalma, illetve különösen gazdag értékes gyümölcssavakban. A kökény fontos forrása az ellagsavnak, mely egy daganatpreventív fenolos dilakton, anticarcinogen, azaz rákellenes hatású flavonoid. Kísérletileg igazolt, hogy az ellagsav étrendi adagolása 55%-al csökkenti a daganatok kifejlődésének esélyét. A kökény velőjében lévő legfontosabb flavonoidok a kempferol, a kvercetin a glikozidok és a rutin. Emellett még a kökényben előfordulnak procianidinek is. A kökény színét a benne lévő található polifenol flavonoidnak köszönheti. Ezek a vegyületek képesek megkötni a vasat, ezáltal csökkenti káros hatásait. A vörösbor és a csokoládé is tartalmaz polifenolnak, azonban a legfrissebb kutatások szerint mégsem képesek kifejteni ugyanezt a jótékony hatást, mint amit a kökény is tud. A kökény hatásai A kökény velője méregtelenítő és vértisztító hatása okán, bőrkiütések megszüntetésére alkalmazta a népi gyógymód . A kökény jót tesz továbbá a bélhurutnak, jótékonyan hat az anyagcsere-szabályozó mechanizmusokra, érvényesül reumánál, és általános immunerősítő. A kökényt a népgyógyászat kúraszerűen aranyér és sárgaság kezelésére is javasolja. A kökény virágának desztillátuma a kozmetikai iparban erősítő szer, elfedő anyag, a gyümölcs leve bőrkondicionáló anyag. A kökény magas vitamin, ásványi anyag és csersavtartalma okán feszesíti, táplálja, regenerálja a laza, sápadt, olajos, fáradt és korpás bőrfelületet. Egy friss kutatás eredményei bizonyították, hogy a piros, lila és kék gyümölcsök, mint amilyen a kökény, az áfonya, a meggy, a szőlő vagy a szilva, olyan betegségek megelőzésében nyújthatnak segítséget, mint a Parkinson-kór, a szklerózis multiplex, Alzheimer-kór és bizonyos rákbetegségek. —

Címkék:

A D vitamin szerepe

2012 október 20. | Szerző:

A D vitamin szerepét egyre jobban felismerik a kutatók, az elmúlt 70 évben számos orvosi tanulmány jelent meg róla. Daganatos betegségek , immunhiány esetén
hasznosnak vélték úgy  magasvérnyomás,  mint  szív- és érrendszeri betegségek,  cukorbetegség és  immunbetegség, valamint szív és érrendszeri problémák, cukorbetegség, idegi problémák  esetén is. Kimutatták  például, hogy  vastagbélrák, prosztatarák,  mellrák,  petefészek rák esetében igen alacsony  a D vitamin  előfordulása a vérben.. .
D vitaminhoz elsősorban napozásnál jut hozzá a szervezet, érdemes naponta kb. 30 percet a napon tölteni, természetesen nem délben, a nyári forróságban..
70%-ban a napfény hatására alakul ki, körülbelül 30 %-ban táplálkozással tudunk természetes úton D vitaminhoz jutni.
A téli időszakban jó hatású a kvarcolás, természetesen itt is fontos a fokozatosság, a védőszemüveg használata és az egyéni érzékenység figyelembe vétele.
Lehet kapni különböző szintetikus D vitamin készítményeket is.
Az élelmiszerekben is található:például a halban, tejben, tojásban, valamint a csiperke gomba, a narancs és az élesztő is bőségesen tartalmaz D vitamint.
A téli hónapokban különösen figyeljünk arra, hogy   a fenti tanácsokat figyelembe véve alakítsuk ki táplálkozásunkat

Címkék:

csírák a táplálkozásban

2012 október 17. | Szerző:

Ahogy fogynak a természetes táplálékaink  a tél közeledtével, úgy kapnak egyre jelentősebb szerepet a csírák, mint friss, bio élelmiszerek az étkezésünkben..
Lehet otthon, akár a konyhaasztalon is csíráztatni egy üvegben, vagy csíráztató tálkában, vagy vehetünk készen is, a hűtőbe téve, egy hétig is eláll.
A gyerekek táplálkozásában is fontos szerepe van, lehet  vajas kenyérre tenni, a felvágott mellé egy evőkanálnyi mennyiséget- szoktatásképpen-,de finom salátába keverve is.
A külnböző csíráknak más az élettani hatása, pl. a lucerna az egyik legjelentősebb lúgosító hatású növényünk.
Igen finom, a gyerekek nagy kedvence a napraforgó csíra, amely jelentős vas-kalcium és magnézium tartalommal is bír. A másik sláger a vöröshere csíra, mely az összes nyomelemet  tartalmazza, ízülei bántalmaknál is nagyon előnyös.
A búzafű élettani hatásait egyre többen ismerik, jótékonyan hat az egész szervezet müködésére, de  erős méregtenítő hatása miatt áldott állapotban és szoptatás alatt nem ajánlom az alkalmazását.
A vöröshagyma csíra íze igen intenzív, keveset alkalmazzunk egyszerre belőle.
Természetes antibiotikum, valamint hatásos élősdi ölő hatású is. Candida kúránál is jó hatású.
Mindenképp javasolom a használatukat, mivel olcsók, vegyszermentesek és az élő enzimek, vitaminok, ásványi anyagok természetes forrásai.

Címkék:

Természetes illatok

2012 október 11. | Szerző:

konyhai ill. fürdőszobai tisztítószerek  illatát is semlegesíthetjük a segítségükkel, nyugtató, gyógyító hatásukat is élvezhetjük általuk.
A lényeg, hogy csak keveset használjunk belőlük alkalmanként és mindig gondosan válasszuk ki azt a természetes alapú illóolajat, amire épp szükségünk van.
A nyári eltett ruháknak kellemes illatot ad és molymentességet, ha  fiókonként 1-2 csepp levendula illóolajat cseppentünk kis vattára és azt a fiókokba, ruhásszekrényekbe tesszük.
Kellemes, vidám hangulatot áraszt a narancs ill. a  mandarin illóolaj, a fűtőtesten levő vizes tálkába cseppentsünk belőlük egy -két cseppet, kisgyerekekre is jó hatással van és veszély nélkül alkalmazható
A hűtőszekrényekbe citrom ill. grapefruit illóolaj cseppekkel átitatott. anyagot helyezzünk, mindkettő  fertőtlenítő hatású és a kellemetlen szagokat semlegesíti.
Ha penészt találunk takarításkor a nehezen megközelíthető zugokban, akkor higítatlan grapefruit illóolaj cseppekkel átitatott törlőkendővel törüljük át a problémás részeket.
Ha a gyerekszobában alkalmazzuk, mindig figyeljünk arra, hogy keveset használjunk, és ne legyen tűzveszélyes a használata. Szintén a fűtőtestre tett kis vizes tálkába célszerű 1-2 csepp eukaliptuszt alkalmaznunk, ezt kisgyerekek megfázásos, orrdugulásos tüneteinél alkalmazhatjuk jó eredménnyel.
Köhögésnél ki lehet ezt egészíteni erdei fenyő illóolajából 1 cseppel.
Kisebb sérüléseknél is jó hatású a hígitatlan levendula illóolaj, 2-4 cseppet tehetünk belőle közvetlenül a horzsolásra, égési sebre,  házi gyorsegélyként mindig tartsunk otthon belőle. A többi illóolajat ne alkalmazzuk hígitatlanul és a használatukkal kapcsolatban érdemes szakemberhez fordulnunk.

Címkék:

Infuenza elleni ill. megelőző javaslatok.

2012 október 5. | Szerző:

Az állati fehérje  elősegíti a vírusok gyors szaporodását a
szervezetben. Ezért az első torokkaparáskor javasolt a
hús, tej, tojás, vaj, sajt, tejföl, joghurt, teljes mellőzését megkezdeni.
Fogyasztható:  gyümölcs, zöldség, teljes kiőrlésű  gabonafélék, krumpli, hidegen préselt olajok
Folyadékból is többet vigyünk be a szervezetbe a szokottnál.
Az immunrendszer  müködését serkenti  pl. a nyersen fogyasztott
cékla, alma. sárgarépa, káposzta,a szőlő,a homoktövis bogyója.
A vöröshagymahéj tea megakadályozza a  légúti  gondokat.
Naponta 2-3x 1 kis gerezd fokhagyma jó immunerősítő.
A  C-vitamin fogyasztása köztudottan előnyős gyulladásos betegségek
idején. Lehet ascorbinsav port venni a patikában,
naponta többször késhegynyit  kell bevenni belőle, kevés szobahőmérsékletű
folyadékkal.
Igen  jelentős  C-vitamin bevitelt jelent a hideg vízben áztatott
csipkebogyó ital is. A csipkebogyó darabokból 1 evőkanálnyit   kell  este 1 liter hideg vízbe teni, másnap leszűrni, langyosítva  a nap folyamán iszogatni. Lehet mézzel-citrommal inni

Címkék:

Sebkezelés, bőrápolás gyógynövényekkel

2012 október 2. | Szerző:

A kisebb sebeket, zúzódásokat, körömágygyulladásokat, felfekvéseket házilag is le tudjuk kezelni.
Pl. ha begyűlt egy seb, akkor érdemes rátenni svédcseppel átitatott vattát, arra egy nylont, majd arra egy száraz ruhát..
Ha a seb már begyógyult, de maradandó nyoma van,  jó hatású, ha ezerjófű teával borogatjuk: 1 teáskanálnyit kell leforrázni 2 dl vízzel, gézen átszűrni, langyosan alkalmazni.
Ha friss kisebb vágás van, nagyon jó rá, ha echinacea tinktúrával borogatjuk.
Kirándulásra vigyünk magunkkal levendula illóolajat, abból egy-két csepp mehet a bőrre közvetlenül, hígítás nélkül, ha szükséges.
A kamaszoknál nagy gond a pattanások kezelése, ott citrom illóolajat alkalmazhatunk, egy fülpálcikára téve 1 cseppet.
A túzottan izzadó bőrfelületnél zsályateás lemosást alkalmazzunk:  1 tk teafüvet forrásban levő 2 dl vízbe kell tenni, majd 3 percig főzni, 10 perc múlva szűrni.

Címkék:

Spermiumszám növelés diódiétával

2012 október 2. | Szerző:

Ondó diéta dió segítségével

A felgyorsult életvitel egyik hátránya , hogy nem igazán válogatunk az élelmiszerek között, egyre több a silány minőségű étel, ital, amit magunkhoz veszünk, így a férfiak meddősége is egyre inkább előfordul.
Egyszerű , hétköznapi módszer a fenti gondokra a megoldás: naponta 75g dióbél elfogyasztása 4-5 hónapon át.

A diódiéta már 12 héten belül javulást jelent az ondó minőségében. Ennyi idő alatt már egyértelmű az ondósejtek méretének, mozgékonyságának és életképességének javulása. Sőt a diódiétázók ondójában még a örökítőanyag (gének) hibáinak előfordulása is jelentősen csökken egyetlen évszak alatt.

Címkék:

Kategória

Blogkövetés

Iratkozz fel a heti hírlevélre és többé nem maradsz le a friss tartalomról.

Az adatkezelés további részleteiről itt olvashatsz: Felhasználási feltételek és Egyedi adatkezelési tájékoztató

Üzenj a blogger(ek)nek!

Üzenj a kazánháznak!

Blog RSS

Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!