csírák a táplálkozásban

Ahogy fogynak a természetes táplálékaink  a tél közeledtével, úgy kapnak egyre jelentősebb szerepet a csírák, mint friss, bio élelmiszerek az étkezésünkben..

Lehet otthon, akár a konyhaasztalon is csíráztatni egy üvegben, vagy csíráztató tálkában, vagy vehetünk készen is, a hűtőbe téve, egy hétig is eláll.

A gyerekek táplálkozásában is fontos szerepe van, lehet  vajas kenyérre tenni, a felvágott mellé egy evőkanálnyi mennyiséget- szoktatásképpen-,de finom salátába keverve is.

A külnböző csíráknak más az élettani hatása, pl. a lucerna az egyik legjelentősebb lúgosító hatású növényünk.

Igen finom, a gyerekek nagy kedvence a napraforgó csíra, amely jelentős vas-kalcium és magnézium tartalommal is bír. A másik sláger a vöröshere csíra, mely az összes nyomelemet  tartalmazza, ízülei bántalmaknál is nagyon előnyös.

A búzafű élettani hatásait egyre többen ismerik, jótékonyan hat az egész szervezet müködésére, de  erős méregtenítő hatása miatt áldott állapotban és szoptatás alatt nem ajánlom az alkalmazását.

A vöröshagyma csíra íze igen intenzív, keveset alkalmazzunk egyszerre belőle.

Természetes antibiotikum, valamint hatásos élősdi ölő hatású is. Candida kúránál is jó hatású.

Mindenképp javasolom a használatukat, mivel olcsók, vegyszermentesek és az élő enzimek, vitaminok, ásványi anyagok természetes forrásai.

Tovább a blogra »