körömvirág lábgombára
2013 július 19. | Szerző: Borsika
A körömvirágot most érdemes gyűjteni, hasznosítható a szára, a gyökere , a virága.
Lehet belőle tinktúrát készíteni, ilyenkor 2 marék növényt beáztatunk 2 dl alkoholba ( min. 40 % -os legyen ) 2 hétre, majd leszűrjük sötét üvegbe és felcimkézzük
Lehet fürdőbe is alkalmazni, mivel kiváló bőrregeneráló. hámosító hatású, például aranyér külső kezelésre is hasznos.
Teaként fogyaszthatjuk a virágát , ilyenkor 2 teáskanálnyit kell leforrázni 1/2 liter vízzel, 10 perc múlva lehet szűrni, inni, naponta több alkalommal. Gyomorfekélynél különösen hasznos az alkalmazása.
Lábgombásodásnál a kenőcsét alkalmazzuk, amit házilag is könnyen elkészíthetünk: forró zsírba kell tenni egy bő maroknyit, majd elzárni, másnap fellangyosítani, leszűrni tégelyekbe tenni, mehet a hűtőbe.
Bőrgondokra népi gyógymód
2013 július 10. | Szerző: Borsika
A népi gyógyászat az alábbi “krémet” használja a szemölcstől, az anyajegyig. Nyílt sebnél nem javasolom az alkalmazását.
Egy padlizsánt megmosunk, meghámozunk, felvágunk, majd botmixer segítségével krémesítjük. Egy 0.5-ös üvegedénybe tesszük, almaecettel feltöltjük az üveget, összekeverjük a tartalmát, lezárjuk és a hűtőbe tesszük. 3 nap múlva sötétbarna lesz a színe. Ekkor kivesszük alkalmazáskor, majd visszahelyezzük mindig. A bőrproblémára kenünk belőle naponta 1-3 alkalommal. Lehet egy tiszta pamutra is tenni és folyamatosan alkalmazni.
cinkhiányra növények
2013 július 6. | Szerző: Borsika
Cinkhiányra utalhatnak az alábbi tünetek:
a hasnyálmirigy inzulin termelése csökken, felléphet allergia, asztma, gyakoriak a bőrpanaszok,de a bélflórának is jelentős mennyiségű cinkre van szüksége.Gyakori az álmatlanság, a szaglás ill. ízlelési készség elvesztése, az izomrendszerben változás állhat be és a hajhullás mértéke is nőhet.
Az alábbi növények cinktartalma jelentős: pl. lencse, napraforgómag, tökmag és például a zabpehely.
A fenti élelmiszereket érdemes hetente több alkalommal fogyasztani akár megelőzésként, akár a már kialakult tünetek elmulasztása végett.
Külsőleg is jók a cinktartalmú készítmények, akár magunk is készíthetünk ilyet: mogyorólevél megszárítása, majd porrá őrlése után egy evőkanálnyit kell elkeverni 100ml kenőcsben, majd naponta 2-3 alkalommal ezzel a kenőccsel kenjük be a kezeket és a lábakat.
ha alacsony a pajzsmirigy szint
2013 július 28. | Szerző: Borsika
Az alacsony pajzsmirigyhormon-szintnél a női szervezetben is történnek változások, például jellemző a PMS, a fájdalmas premenstruációs időszak, a hajhullás, a mióma, a ciszta, az endometriózis is. Ha a testhőmérséklet alacsony, a termékenységben problémák jelentkeznek, ennek oka lehet a pajzsmirigy probléma.
Gyakori a súlygyarapodás, a koraszülés ill. a vetélés is.
Ezekben az esetekben az ösztrogénszint magasabb, míg a progeszteron alacsonyabb értéket mutat.
A progeszteron ösztönzi a pajzsmirigy hormon működését, míg az ösztrogén inkább gátolja azt.
Megfigyelték, hogy az SM és az alacsonyan működő pajzsmirigyhormon működése között is szoros összefüggés van
A progeszteronszint helyreállításában nagy segítség a palástfű-diólevél tea egyenlő arányú fogyasztása, naponta 2-3 alkalommal. A Ciklus II gyógynövénykapszula ezeket a gyógynövényeket komplettebben tartalmazza.
Oldal ajánlása emailben
X