Az almaecet jótékony hatásai

2013 szeptember 24. | Szerző:

Az almaecet a másik erős lúgosító hatású élelmiszer a citrom mellett, mindenképp érdemes -akár megelőzésként – alkalmaznunk.

Az adagolását  javasolom komolyan venni, a megfelelő hatás érdekében: 2 dl vízben keverjünk el 2 teáskanálnyit és étkezések  előtt fél órával igyuk, naponta 3 alkalommal.

Szoptatás, ill. másállapot alatt ne fogyasszuk, nehogy a felszabaduló mérgek a kicsi szervezetébe kerüljenek, akár közvetlenül, akár az anyatej által.

Keressünk bio almából készültet, főleg, ha rendszeresen szeretnénk fogyasztani belőle.

Jótékony hatásai között vannak például a következők:  az immunrendszer  erősítése, méregtelenítés, bőr szépítés, a normál testsúly megtartása, emésztés javítás és ízületi fájdalmam csökkentése.

Címkék:

influenza ellen természetes módon

2013 szeptember 19. | Szerző:

 

Bizonyos ételekkel és tápanyagokkal hatékonyan védekezhetünk a megfázással és influenzával szemben.

A magas cink hatóanyag például  fontos úgy a megelőzésben, mint a védekezésben, ilyen a a szezámmag, mustármag, zeller, babfélék, mandula, kesudió, teljes kiőrlésű termékek, tökmag, napraforgómag, kakaópor. A szezonális betegségekre jó megoldás  , mivel antibakteriális, gombaölő és immunrendszer erősítő tulajdonságokkal, nem csak a gyógyulást gyorsítja meg, de a vírusölő fehérvérsejtek termelődését is elősegíti. De figyeljünk arra is, hogy a cink a réz felszívódását akadályozza, tehát a cinkben dús étrend gyakran jár rézhiánnyal is. Ezért hetente kétszer kell enni egy-egy adag gombát A D-vitamin szintén elengedhetetlen a téli időszakban, hiszen nem csak a csontokat erősíti, de a megfázás tünetei ellen is hatásos. Egy 2009-es tanulmány bizonyította a D-vitamin fogyasztás és a megfázás elleni védelem kapcsolatát. Kutatók 18.883 alany bevonásával készült vizsgálatban arra jutottak, hogy a legmagasabb D-vitamin szinttel rendelkezők betegednek meg a legkevésbé. Ezt a vitamint sajnos igen nehéz kizárólag étrenddel pótolni. Ha nincs napfény, napi 2000 IU D3 vitamin pótlása ajánlott felnőtteknek és 10 év feletti gyermekeknek is!

Immunrendszert erősítő és fájdalomcsillapító hatóanyagokkal rendelkezik az Echinacea is, ez a gyógynövény több mint 50%-kal csökkenti a megfázás kialakulásának esélyét, és átlagosan 1,4 nappal csökkenti a vele járó kellemetlen tüneteket (amennyiben azonnal, azok megjelenésekor kezdi el szedni). Tinktúraként vagy salátákhoz, levesekbe adagolva fogyasztandó.

A C vitamin nem hagyható ki. Napi 1g az ajánlott adagja az őszi-téli hónapokban. Ennyi van egy marék áfonyában és három citromban, meg három zöldpaprikában, ha nyersen fogyasztjuk el. A főtt burgonya C-vitamin tartalmával is érdemes még számolni, főleg ősszel (tavasszal már nem ). A K2 vitamin sajtból, savanyú káposztából, olajos halból, napi egy tojás sárgájából biztosítható.

A nyálkahártyák nagyon fogékonnyá válnak a fertőző betegségekre (pl. influenza), ha nem fogyasztunk elegendő A vitamint. Sok A-vitamin van a májban és vajban. A sárgarépa, a sütőtök az A-vitamin elő-anyagaiban (béta-karotinokban) gazdag, csak úgy, mint a spenót, sóska, de mindegyiket felülmúlja az édesburgonya.

Fontos a megfelelő szelén bevitel pl. fokhagyma, brazil dió (pár szem) vagy két tojás fehérje formájában. A szelént természetes módon nem lehet túl adagolni, de étrend-kiegészítőkkel igen. Ilyenkor jellemző a fokhagyma szagú verejték, ami nem kívánatos. A napi 200 mikorgrammal szemben ilyenkor százszoros, ezerszeres dózisokról beszélünk!

Igen sok szilíciumot tartalmaz a cékla. A nagy falósejtek működéséhez a szilícium elengedhetetlen. Mindez 10dkg céklával már biztosítható naponta.

Kellenek a jó olajok: napi egy evőkanálnyi olíva olaj salátán vagy mártásokhoz felhasználva (a liba és a kacsazsír is kiváló ebből a szempontból).

A gombák rézben és germániumban gazdagok és ezeknek a nyomelemeknek is nagy szerepük van az immunrendszer kifogástalan működtetésében.

Címkék:

fügelevél és cukorbetegség

2013 szeptember 18. | Szerző:

A fügelevél  jó hatással van általában a cukorbetegségnél, alkalmazása mellett kevesebb inzulin beadására lehet szükség. A cukorbetegek ébredés után, a  reggeli mellett igyanak fügelevél teát:

pár levelet főzünk 10 percen át 2 dl vízben, pár perc múlva szűrjük és frissen fogyasztjuk.

A fügének magas a   rost és kalcium tartalma.Bőven találhatóak benne  antioxidánsok és hashajtó hatása van. Ezen kívül  magnéziumot, rezet, mangánt, kalciumot, A-, B-, C- és K-vitamint tartalmaz, valamint, folsav, nátrium és cink is található benne.

Kálium és rosttartalmának köszönhetően segít stabilizálni a vérnyomást. Anti diabetikus és daganatellenes tulajdonságokkal is rendelkezik. A benne található kalcium, kálium és oldható rostok segítenek a koleszterin csökkentésében. A füge a jó alvást is segíti.

Növeli az energiát, támogatja a csontok erősségét, hashajtó hatása miatt alkalmas székrekedés kezelésére. Leveleit pépesítve pattanás és mitesszer elleni bőrtisztítóként használható. Csökkenti a gyomorsav mennyiségét, így kiváló terhes nőknek.

A fügelevél felhasználása:

•    Hörghurut – Tegyünk 2-3 fügelevelet és egy kevés piloncillot (mexikói cukor) fél liter vízbe és forraljuk 15 percen át. Távolítsuk el a leveleket és igyuk meg a teát.

•    szív-és érrendszeri vagy daganatos betegségek – Minden nap fogyasszunk friss fügeteát és egy kevés gyümölcsöt is.

•    genitális szemölcsök – használjuk a fügelevél nedvét az érintett területeken.

•    aranyér – a már említett módon főzzünk fügelevél teát, hagyjuk kihűlni, majd alkalmazzuk az érintett területeken, vagy készítsünk belőle ülőfürdőt.

•    májzsugorodás – alaposan mossunk meg négy fügelevelet, zúzzuk össze egy cukorkával, öntsük fel egy pohár vízzel és naponta kétszer fogyasszuk.

•    magas vérnyomás – készítsünk teát három fügelevélből és fogyasszuk naponta.

•    gombás fejbőrfertőzés, szemölcsök és kelések – használjuk a fügelevél nedvét az érintett területeken.

•    övsömör – 3-4 levélből készítsünk teát, hagyjuk kihűlni és távolítsuk el a leveleket. Áztassunk be egy rongyot és mossuk át az érintett területeket.

•    fekély – rágjunk el két fügelevelet naponta. Előrehaladott fekély esetén ezt reggel, éhgyomorra tegyük.

 

 

Címkék:

a zeller és a csontritkulás

2013 szeptember 14. | Szerző:

A zellerszár   már  a külseje alapján is a csontokhoz válik hasonlóvá. A népi gyógyászat megfigyelései alapján fogyasztása erősíti a csontvázat, sok kalcium is található benne. Naponta, főleg nyersen,a  vegyszermentes termesztésű zellergumóból  tegyünk például a gyerek uzsonnás táskájába, vagy vigyünk magunkkal a munkahelyünkre. A reggeli zöld turmixunknak pedig fontos összetevője akár a zellerszár, akár a zellergumó. ( ezt almával, banánnal, lenmaggal és kis vízzel egészítsük ki ). A zeller gyógyhatásait hosszan fel lehet sorolni: jó a vesékre, az emésztési panaszokra, étvágytalanságra, a cukorszint megfelelő értéken tartására, az idegi gondokra, a vért erősen lúgosítja, a hiperaktivitásra, a hörgők és a tüdő tisztítására, enyhe vízhajtó hatású, vérmérgezés esetén is hasznos, ugyanúgy, mint allergia, pikkelysömör és ekcéma esetén.

Címkék:

Gyógynövényekkel a fejfájás ellen

2013 szeptember 3. | Szerző:

A fejfájás okának kiderítése mindig szakember feladata, mivel a kiváltó ok komoly gond is lehet.

Az alábbi gyógynövények használata kiegészítő, főleg tüneti  kezelésre alkalmas.

A legismertebb a fűzfakéreg  tea alkalmazása, 2 teáskanálnyit kell 2 dl vízben, forrás után 10 percig főzni, 20 perc múlva le lehet szűrni, naponta 2 csészényit inni.

Jó hatású a gyömbér tea is ebben az esetben, vagy  1 evőkanálnyi frissen lereszelt gyömbért forrázunk le  2 dl vízzel, 10 perc múlva szűrve, vagy 1 teáskanálnyi gyömbérport. Lehet mézzel édesíteni.

A gingko az agyi erek tisztításával, kitágításával tud segíteni.

 

 

g:

Címkék:

Kategória

Blogkövetés

Iratkozz fel a heti hírlevélre és többé nem maradsz le a friss tartalomról.

Az adatkezelés további részleteiről itt olvashatsz: Felhasználási feltételek és Egyedi adatkezelési tájékoztató

Üzenj a blogger(ek)nek!

Üzenj a kazánháznak!

Blog RSS

Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!