Cukorbetegség alternatív kezelése
2015 március 19. | Szerző: Borsika
Cukorbetegségre az orvosi vizsgálatok, kezelések mellett jó hatású az alábbi teakeverék: csalánlevél 50g, kecskeruta 100g, fehér babhéj 30g, kukoricabajusz 30g és fekete áfonya 50g keverékéből egy evőkanálnyit kell leforrázni 1 liter vízzel, majd 15 perc múlva le lehet szűrni és a nap folyamán inni.
Kiegészítésként hasznos cukor helyett a stevia, mint édesítőszer, fehér liszt helyett a teljes kiőrlésűek fogyasztása,valamint a csicsóka napi szinten, például nyersen, salátaként.
Sok nyers, vegyszermentes zöldség, főleg a délutáni órákban fejti ki jobban a hatását.
Naponta 3×1 mokkáskanálnyi megőrölt fahéj kis vízben. szintén fontos.
Lehet inni időnként fügefalevél forrázatot is, ekkor egy evőkanálnyi falevelet forrázzunk le 2 dl vízzel, 10 perc múlva le lehet szűrni, éhgyomorra fogyasztani. Az eredeti Kapor tablettából ( ez több, különböző gyógynövényt tartalmaz, OÉTI által regisztrált termék ) naponta 3×1 szemet szoktam ajánlani, főleg II-es típusú cukorbetegségnél hasznos. ( borsika@levele.hu )
Ha a fizikai állapot megengedi, akkor a mozgás is fontos része a terápiának, eleinte kis séta, amit fokozatosan emeljünk.
A szemtornát is javasolom, ennek utána lehet nézni a neten.
A nyugalom, a kellemes zene hallgatása, az izgató műsorok, hírek elkerülése, a természetben tartózkodás mind a gyógyulást segíti.
elérhetőségeim
2015 március 12. | Szerző: Borsika
Antalné Putnik Judit fitoterapeuta-természetgyógyász,
e-mail címem: borsika.levele@gmail.com
+36 20 536 1750
skype címem: borsika.levele
reggelente 9-10 között szívesen válaszolok , adok gyors tanácsot.
részletesen, személyre szabottan, előre bejelentkezéssel ,skype-on át egyéni problémákkal is foglalkozom, ekkor e-mail-ben kérjenek időpontot, ami lehet elfoglaltságtól függően. reggel 9-18 óra között ( hétvégeken is )
ehető virágok
2015 március 11. | Szerző: Borsika
A virágok fogyasztása több szempontból is nagyon egészséges.
Természetesen az évszakoktól is függ, hogy éppen melyiket választjuk.
A forgalmas utaktól, portól, kutyasétáltató helyektől távol gyűjtsük őket, a legjobb egy szakember, aki biztosan felismeri őket.
A felesleget szárítsuk meg -kíméletesen, max. 43 fokon-majd, tegyük üvegekbe és címkézzük fel őket.
Virágcserepekben, otthon is nevelhetjük őket, ilyenkor a virágföld vegyszermentes legyen. A mentaféléket, a rózsákat, violákat és a zsályákat például termeszthetjük.
Az alábbi virágokat is bátran fogyaszthatjuk a fentiek mellett: százszorszép, ibolya, tulipán, búzavirág, körömvirág, pitypang, orbáncfű, dália, harangvirág és réti here.
élőlények a fény felé
2015 március 1. | Szerző: Borsika
Minden természetgyógyászati ág, ugyan az út elején úgy tűnik, hogy másik irányból indul el az egészség visszaállításának, vagy megőrzésének keresésére, de aztán szépen összeérnek, mind a szeretet fontosságára jön rá és a gyógyító hatására.
Például egy kedves gondolatokkal elkészített nyers sütemény, mondjuk egy avokádó, banán torta, vagy egy kellemes, lazító masszázs, de ide tartoznak a szellemi irányzatok is ( pl. jóga, reiki )
Érdekes módon a ph érték is emelkedik, tehát a savasságból a lúgos irányba fordulunk, ha a napi tevékenységünk is kellemes elfoglaltság: nyugtató zene hallgatása, egy jó könyv elolvasása, az alvás, a házi állatokkal való törődés, a kertészkedés…
mint ahogy a természetben minden élőlény a fény felé törekszik, úgy az embernek is a békés, szeretetteli elfoglaltságok, a jó gondolatok, a szeretettel való feltöltődés sokat segít az egészségi állapotán is.
A mai rohanó világban kevés idő jut ezekre a fontos dolgokra, talán ezért van ennyi betegség is, például az ember ily módon juttatja kifejezésre vágyait.
A régi nagy orvosok, természetgyógyászok, de még a közösségek „kuruzslói” is odafigyeléssel, személyes törődéssel érték el a legnagyobb gyógyulásokat.
mióma
2015 március 25. | Szerző: Borsika
Mióma esetén az alábbi kiegészítő kezeléseket javasolom:
Érdemes tej és cukor-mentes diétát tartani a kúra alatt, a növényi tejek pl. diótej, rizstej, kókusztej jó helyettesítők. ( lehet otthon turmixgépben is készíteni őket kis vízzel )
Cukor helyett a steviát alkalmazzunk, mint természetes növényi édesítőszert. Lehet a készen kapható, szárított stevia leveleket porrá őrölni és így használni, vagy egy evőkanálnyi steviát leforrázunk 3 deciliter vízzel, 15 perc áztatás után leszűrjük és mint folyékony édesítőt alkalmazzuk, a felesleget a jégen tartsuk.
A kenyérféléknél inkább a teljes kiőrlésűek használatát ajánlom.
Sok -lehetőleg vegyszermentes- zöldség és gyümölcs legyen a napi étkezésünk része.
Külsőleg: gyógyszertárban kapható ricinus olajból langyosítsunk meg 2 teáskanálnyit, azt egy pamutra tegyük, majd az alhasra, arra egy nylont, majd arra egy száraz anyagot.
A pakolást naponta végezzük el, min. 1 órára, de lehet egész éjjelre is az alhason tartani.
Vegyünk be a Ciklus II gyógynövény kapszulából naponta 3×1 szemet folyamatosan , a kúra ideje 2-4 hónap, egyénenként változó.
Oldal ajánlása emailben
X