frontérzékenység
2015 október 23. | Szerző: Borsika
A frontérzékenység ellen az alábbi teakeverék alkalmazását javasolom: citromfű 10g,levendula 30g, orbáncfű 50g és komló 20g keverékéből alkalmanként 2 teáskanálnyit kell forrás után 3 percig főzni 1/2 liter vízben, majd 15 perc múlva le lehet szűrni és a nap folyamán inni.
Gyors segítség a gyömbér tea ivása is, azt frissen tanácsolom: egy gyömbérgyökérből kb. 2-3 cm-es darabot meghámozunk ( a többit a következő felhasználásig tegyük a jégre celofánba csomagolva ), lereszelünk és leforrázzuk 2 dl vízzel, majd 20 perc múlva leszűrjük és még melegen isszuk.
Érdemes egy ideig ( mondjuk 1-2 hónapig ) a sajtok, az alkohol, a csoki, a kávé és az olajos magok kihagyása a napi étrendünkből, vagy legalábbis a minimális mennyiségre csökkenteni.
Kiegészítésként jó hatású a szaunázás, az úszás, a tai chi, vagy a chi-kung.
A szemeinket gyakran pihentessük, még az is jó, ha óránként pár percig ” tenyerezünk” ( a csukott szemeket eltakarjuk mindkét kezünkkel).
A heti egy gyümölcsnap gyors eredményt szokott hozni.
Ha megoldható, menjünk el egy gyakorlott talpmasszőrhöz, ha nem lehet, akkor magunknak pl. tv nézés közben egy-egy negyedóráig masszírozzuk meg a talpainkat.
A sok víz ivása is a kúra elmaradhatatlan része: a tiszta víz ilyenkor a legjobb.
a menopauza könnyítése
2015 október 17. | Szerző: Borsika
A menopauzás panaszok könnyítésére ajánlom az alábbiakat:
Érdemes beiktatni a napi sétát, a mélylégzést, a testgyakorlatokat ( lehet egészen könnyűket is végezni ). Ha lehetőség adódik, jó hatású az úszás is.
A táplálkozásban nagy segítség, ha minél több nyers zöldséget, gyümölcsöt fogyasztunk ( lehetőleg vegyszermenteset ) és kerüljük az erősen fűszeres, zsíros, nehéz ételeket.
A vidám könyvek, filmek, kellemes zenék is megkönnyítik a hormonháztartás átállását.
A gyógynövényeket is iktassuk be: a hónap első felében a cickafark tea, a második részében pedig a palástfű tea ivását tanácsolom: napi 2 csészényit.
Ha erősebb tüneteink vannak, akkor a Ciklus I-II gyógynövénykapszula szedése jó, abban több gyógynövény segíti a szervezet munkáját természetes növényi hormonnal ellátva magunkat.
Vadgesztenye kivül-belül
2015 október 8. | Szerző: Borsika
A vadgesztenye sokoldalúan felhasználható, alkalmazhatjuk a virágját, a fakérget, vagy magát a termést .
A vénák állapotára jó hatású pl. a tinktúra, amit házilag nagyon egyszerű elkészíteni: 50g darabolt friss gesztenyét tegyünk 1 dl alkoholba ( ez lehet gyógyszertári szesz, vagy például gyümölcspálinka ), 10 napig áztassuk benne, majd szűrjük le és sötét üvegben, felcimkézve ajánlott tárolni. Naponta 2-3 alkalommal vegyünk be belőle 10-15 cseppet kis vízzel. A fáradt, visszeres lábaknak gyors segítség.
Az aranyérnél ( ami szintén vénás érprobléma ) a fakéregből vágjunk apróra egy maréknyit és egy liter vítben főzzük forrás után 5 percig, majd 10 perc múlva le lehet szűrni, az ülőfürdőhöz öntjük és meleg ( nem forró ! ) ülűfürdőt vegyünk naponta 15-20 percig.
Belső segítség emellett az indiai útifűmaghéj fogyasztása: 1 evőkanálnyit kell elkeverni 2 dl folyadékban, majd azonnal célszerű meginni.
Az alábbi teakeveréknél is alkalmazzuk a vadgesztenyét: egy mokkáskanálnyi gesztenye fakérget, ugyanennyi cickafarkot és kamillát főzzünk 5 percig 2 dl vízzel és 10 perc múlva le lehet szűrni.
Naponta 2 csészényit igyunk belőle, étkezés előtt 1/2 órával.
A külső-belső kezelése a vénáinknak igen hamar megmutatkozik jó eredmény formájában.
Sópárnák alkalmazása
2015 október 27. | Szerző: Borsika
Sópárnák alkalmazása
A parajdi só világhírű gyógyhatású, kívül-belül sokoldalúan alkalmazható jó eredménnyel.
Különböző gyógynövényekkel kombinálva még eredményesebben hat külsőleg.
Álmatlanságban szenvedőknek-felnőttnek, gyereknek 3 éves kortól- a lenendulás sópárna használata tanácsolt, ezt lehet idegesség, stressz esetén nappal is alkalmazni.
Mivel a levendula fertőtlenítő, gyulladásgátló és görcsoldó hatású is, gyomorfájdalmaknál is eredményesen alkalmazhatjuk, ekkor télen a fűtőtesten, nyáron a napon melegítsük meg kb. 40 fokosra és úgy helyezzük a hasra.Gyakori a gyerekkori fülfájás, ott is gyors segítség a fülre helyezett meleg levendulás sópárna.Egész éjjel használható.
A borsmentás sópárnát fejfájásnál alkalmazzuk eredményesen hidegen, valamint szintén jó a gyomorfájás enyhítésére, ekkor a megmelegített sópárna hoz gyorsabb segítséget.
A kakukkfüves sópárna a mellkasra helyezve a leghatásosabb ,melegen. A köhögést szakítja fel és teszi könnyebbé a légzést. Egész éjjel alkalmazhatjuk.Ez asztmánál is jó hatású.
Általánosságban hidegen ( tehát mélyhűtőbe téve egy órára a kezelés előtt ) a rándulás helyére helyezve, köszvénynél és visszérnél a legeredményesebb gyógymódok közé tartozik
Melegen ( tehát pl. mikróba téve pár percre ) a hát és derékfájást , az ízületi fájdalmakat és a máj és epe gondokat enyhíti.
http://www.netenveszem.eu/so-termekek/soparna/
Oldal ajánlása emailben
X