Antioxidáns hatású növények
2012 december 12. | Szerző: Borsika
Antioxidáns hatású növények
. Oxigén hiányában az emberi és állati sejtek nem tudnak hosszabb ideig létezni. Ugyanis az oxigén jelenlétében működő sejtek ezt használják a tápanyagok, például a cukrok elégetéséhez.. Az oxidáció tulajdonképpen sejten belüli égés.Ha ez hibásan megy végbe, elszaporodnak a szabadgyökök, amiknek jelentős szerepük van pl. az ízületi gyulladás, a látásromlás kialakulásában.
Magas antioxidáns tartalmú növények elfogyasztásával sokat tehetünk a megelőzésért ill. a már kialakult helyzet javításáért..
Ilyen magas antioxidánstartalmú pl. a goji bogyó, a nyers kakaó, a szőlő ( a legjobb a vegyszermentes ). Itthon is egyre inkább feltüntetik az adott étel/ zöldség/ gyümölcs ORAC értékét, minél magasabb ez az érték, annál erősebb antioxidáns hatású.
A hazai zöldségeink/gyümölcseink között is találunk a szőlő mellett jelentős ORAC értékűt, pl. ilyen az aszalt szilva, a fekete áfonya, a fekete ribizli, a homoktövis, a cseresznye, vagy az eper.
Mivel az antioxidánsok és a szabadgyökök állandó harcban állnak egymással , érdemes a bevitt táplálékkal támogatnunk szervezetünket.
köhögésre olcsó gyógymódok
2012 december 8. | Szerző: Borsika
A köhögés az egyik szövődménye szokott lenni a megfázásnak, érdemes odafigyelni rá, mielőtt komolyabb gond lesz belőle.Ha valamiért nem jutunk el orvoshoz, az alábbiak általában minden háztartásban megtalálhatók, mint gyors segítségek.
2 vöröshagymának lehúzzuk a külső héját ( a legjobb, ha nem vegyszeres ), a belsejét kivesszük, tehát a belső héját használjuk kb. 1/2 cm méter mélységig. Egy liter forrásban levő vízben 1-2 percig főzzük, majd 10 perc múlva szűrjük, egy-két teáskanál mézzel édesítjük, és még melegen iszogatjuk.
Éjjelre disznózsírral bekenünk egy flanel, vagy pamut anyagot, ezt a mellkasra rögzítjük körben, a hálóruha alá.
A szobában érdemes 1-2 csepp eukaliptusz, erdei fenyő ill. kakukkfű illóolajat párologtatni.
A másik módszer kicsit ” rázós “, de hatásos:
egy teáskanál tormát lereszelünk és kis mézzel elkeverve elfogyasztjuk. Lehet frissen lereszelt tormával inhalálni is, de ne takarjuk le a fejünket hozzá.
A kakukkfű tea isbevált: 1 teáskanálnyi kakukkfüvet leforrázunk 2 dl vízzel, 10 perc múlva szűrjük, lehet kis mézzel édesíteni. A másik tea főleg a kisgyerekeknél alkalmazható: szöszös ökörfarkkóró teából 2 teáskanálnyit kell 2 dl vízzel leforrázni, 15 perc múlva szűrni.Éjjelre náluk is alkalmazható a disznózsíros keresztkötés, a legjobb mangalicazsírt használni.
Immun erősítés gyógyteákkal
2012 december 3. | Szerző: Borsika
Az emberi immunrendszer kitűnő védelem a behatoló gombák, vírusok, baktériumok ellen.
A betegségek, a stressz, a különböző módon ( élelmiszerrel, folyadékkal , a környezetünkben található vegyszerekkel ) bevitt mesterséges anyagok viszont a müködését megzavarják, legyengítik, így a védelmi rendszeren átjutó pl. gombák anyagcsere termékeivel is meg kell küzdeniük.
A nyers, lehetőleg bio termesztésű zöldségek, gyümölcsök fogyasztásával nemcsak magas antioxidánsok kerülnek a szervezetbe, hanem a gyorsabb kiürülés révén ( a magas rosttartalomnak köszönhetően ), a bélrendszer is hatékonyabban müködik, nem mérgeződik vissza a szervezet a véráramba került ártalmas anyagok révén és a bélben található az immunrendszer 70%-a is.
Komoly segítség lehet a táplálkozás mellett a gyógyteák fogyasztása is.
Ilyen például a homoktövis levelének forrázata ( egy teáskanálnyit kell leforrázni 2 dl vízzel, 10 perc múlva lehet szűrni, inni ), a la pacho tea ivása ( 2 evőkanálnyit kell 1 liter hideg vízbe tenni 10 percig lassú tűzön főzni, majd 20 perc múlva szűrni ), vagy az egész család kedvence lehet az apróbojtorján tea ( 1 evőkanálnyit kell 1 liter forrásban levő vízbe tenni, 3 percig főzni, 15 perc múlva szűrni ) kis citrommal, mézzel a gyerekek is szeretik és az óvodai, iskolai fertőzéseket is könnyebben elkerülhetik a segítségével.
A virágoskert gyógynövényei
2012 december 16. | Szerző: Borsika
Ha a kertünkben nem használunk vegyszereket, akkor sok növényt fel tudunk használni gyógyításra is.
Ilyen például a fehér orgona virága, ami -többek között- kitűnő lázcsillapító hatású.
Az ibolya megtisztított gyökerét szokták adni a fogzó kisgyereknek rágcsálásra.
A rózsaszirom nyugtató hatású és enyhe hashajtó.
A kövirózsa levele kipréselve, a fülbe csöppentve a középfülgyulladás ellen hasznos segítő.
A kasvirág gyökere immunerősítő, gomba és vírus ellenes.
A levendulavirág -többek között- görcsoldó a felfúvódás ellen hatásos.
A százszorszép virága vérnyomás csökkentő, izzasztó hatású.
A muskátli virága gombaölő, antiszeptikus tulajdonságú.
A körömvirág virága hámosító.
Az aranyvessző szárának felső végéből teát készíthetünk reumánál, nehéz menstruációnál.
Oldal ajánlása emailben
X